Dotacje unijne oraz Finansowanie

Dotacje unijne oraz Finansowanie – RATY / LEASING / POŻYCZKA

Oferujemy proste i bezpieczne finansowanie na maszyny i urządzenia dla firm w ramach umowy partnerskiej LEASELINK, EFL, GRENKE LEASING, SIEMENS FINANCE SERVICES – minimum formalności, szybka decyzja nawet do 10 minut!

 

Leasing operacyjny

Jest to najpopularniejszy, najczęściej spotykany rodzaj leasingu. Charakteryzuje się prostotą księgowania i korzyściami podatkowymi. Kosztem uzyskania przychodu dla leasingobiorcy jest czynsz inicjalny, czyli wpłata początkowa oraz raty leasingowe. Po zakończeniu umowy, która trwa najczęściej od 24 do 48 miesięcy, korzystający ma możliwość wykupić przedmiot, zazwyczaj za jego symboliczną wartość, np.: 1%. Kwota minimalna finansowania w zależności od podmiotu finansującego to 500zł lub 3000zł netto. Umowa leasingowa jest zawierana zawsze na kwotę netto, w związku z tym od wartości netto jest naliczane oprocentowanie. Na każdą ratę leasingową jest wystawiana faktura VAT można zatem odliczyć VAT na zasadach ogólnych:

  • wartość raty leasingowej (bez podatku VAT) stanowi koszt uzyskania przychodu
  • w przypadku, gdy leasingobiorca nie jest płatnikiem VAT, całość faktury (wraz z VAT-em) stanowi koszt uzyskania przychodu

Leasing Nowoczesny / Elastyczny

Jest to rodzaj najmu długoterminowego – leasingobiorca ma trzy możliwości po zakończeniu umowy:

– może wymienić sprzęt na nowszy technologicznie w ramach nowej umowy leasingu

– może otrzymać ofertę nabycia sprzętu od firmy leasingowej

– może przedłużyć lub zakończyć umowę leasingu
– koszt nawet 6% na 2/3 lata

Pożyczka leasingowa

Konstrukcja umowy jest bardzo zbliżona do kredytu lub zakupu na raty. Charakteryzuje się tym, że faktura zakupu wystawiana jest na firmę. Zakupywany środek trwały „wrzuca się” w koszty, jeśli jego wartość nie przewyższa 10 tys. netto, w innym przypadku trzeba będzie go amortyzować. Na podstawie wystawionej faktury przez dostawcę na firmę dokonywana jest płatność, a następnie spłacane comiesięcznie raty, które nie stanowią kosztu uzyskania przychodu firmy. Udzielenie Pożyczki Inwestycyjnej możliwe jest na dowolny okres (3-24 miesięcy) oraz dowolny zakup. Umowa pożyczki jest zawiera na kwotę brutto i Klient samodzielnie może odliczyć jednorazowo cały VAT od faktury zakupu przedmiotu. Miesięczne faktury są wystawiane ze zwolnioną stawką VAT.

Ponadto realizujemy zamówienia w ramach dotacji z Urzędów Pracy oraz Unii Europejskiej

Jeżeli chcesz skorzystać z dofinansowania w ramach oferowanych dotacji i jesteś w trakcie tworzenia listy niezbędnych narzędzi oraz business planu ale nie jesteś przekonany co do dokonanych wyborów, potrzebujesz pomocy, porady – nasza firma zagwarantuje Ci w tym zakresie kompleksową pomoc – profesjonalne doradztwo, właściwy dobór elektronarzędzi do potrzeb w atrakcyjnych cenach. W pełni zrealizujemy przy tym Twoje zamówienie oszczędzając Twój czas na poszukiwania, porównywania oraz finalne zaopatrzenie.

Skontaktuj się z nami w zakresie finansowania: biuro@marosz.eu, tel. 698 650 044