KABINY LAKIERNICZE ORAZ STREFY PRZYGOTOWAWCZE
Kabina zespolona lakierniczo-suszarnicza jest podstawowym i nieodzownym urządzeniem każdej lakierni, w której wykonuje się bezpyłowo naprawy lakiernicze oraz likwiduje szkody komunikacyjne nie tylko dla samochodów osobowych z różnymi typami nadwozi ale i także pojazdów dostawczych. Dlatego tak ważny jest właściwy dobór komory już na etapie projektowania lakierni nie tylko pod względem wymiarów, gabarytów i ceny ale i przede wszystkim właściwości, parametrów i rozwiązań technicznych, jakości, niezawodności, łatwości obsługi, kosztów eksploatacji oraz co najważniejsze czasów reakcji serwisu w przypadku zaistnienia jakiejkolwiek awarii.
Decydując się na zakup komory trzeba umieć odpowiedzieć na różne pytania np.:
– Jaki gabaryt kabiny będzie najlepszy dla naszego warsztatu?
– Którędy i w jaki sposób mają być wyprowadzone kanały wentylacyjne?
– Jakie przekroje mają mieć kanały wyrzutni i czerpni?
– Jaka powinna być zastosowana filtracja?
– Czy powierzchnia okratowania podłogi ma znaczenie?
– Czy cieplna izolacja kabiny jest ważna?
– Czy prawidłowa cyrkulacja powietrza w komorze ma wpływ na jakość lakierowania?
– Czy wielkość powierzchni filtracyjnej ma wpływ na cyrkulację powietrza?
– Jakiej mocy powinny być zastosowane wentylatory?
– Ilu skrzydłowe powinny być drzwi do kabiny?
– Ile lumenów powinno wynosić właściwe oświetlenie w komorze?
Na te oraz inne nurtujące pytania chętnie odpowiemy realizując dla Państwa zlecenie. Obecnie na rynku występuje elastyczność możliwości produkcyjnych co umożliwia konfigurowanie wymiarów kabin zgodnie z oczekiwaniami użytkowników w szerokim zakresie wymiarów i parametrów, sposobów ogrzewania, filtracji powietrza oraz kolorystyki zewnętrznej. Podobnie jest z tworzeniem stref przygotowawczych- przystosowanych do wykonywania różnorodnych prac naprawczo-renowacyjnych powodujących spore zapylenie na skutek prowadzonych prac szlifierskich i nie tylko dlatego prawidłowe rozmieszczenie plenów nie zakłócających ciągów komunikacyjnych, odpowiedni obieg powietrza, powierzchnia filtracyjna, podział stref, ich osłonięcie czy rozdzielenie oraz zastosowanie ramion odsysowych, to tylko kilka z ważnych kwestii niezbędnych przy planowaniu oraz budowie głównej przestrzeni lakierni.
Dlatego mając na uwadze wieloletnie doświadczenie nabyte w pracy na lakierni każdorazowo dobieramy i tworzymy tak projekt z uwzględnieniem odpowiedniego sprzętu by był on indywidualnie dostosowany do potrzeb, zasobów finansowych oraz możliwości zabudowy względem panujących warunków u klienta. To co zapewniamy to:
• ergonomię i ekonomikę użytkowania
• wyjątkową trwałość i niezawodność
• łatwość obsługi i serwisowania
• najwyższy poziom estetyki
• wdrożone innowacje techniczne
• dobrą strukturę wsparcia technicznego